Dnia 24 czerwca 2022r. w Zespole Szkół i Placówek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w parafialnym kościele na którą udaliśmy się całą  szkolną społecznością za sztandarem baranowskiej szkoły.

     Następnie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia zakończenia roku i pożegnanie naszych absolwentów. Ktoś, kiedyś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. I tak właśnie ośmioklasiści pożegnali nasza placówkę by rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Słowo przewodnie,  przeplatane było utworami muzycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „NEON”.  Nie zabrakło również podziękowań dla Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wszystkich pracowników. Uczniowie z klasy 7 także pożegnali swoich starszych kolegów wierszem i drobnymi upominkami, a piosenka „Ostatni raz z moją klasą”, wykonana przez uczennicę  klasy 8,  u wielu uczestników wywołała łzy wzruszenia.

      Tradycją naszej szkoły jest wręczenie absolwentom, pamiątkowych dyplomów podczas odczytania fraszek o każdym z uczniów klasy ósmej. Każdy ośmioklasista otrzymał również ramkę z charakteryzującą jego osobę fraszką. Ten moment uroczystości wzbudza u wszystkich wiele pozytywnych emocji. Uczniowie przepięknymi życzeniami, kwiatami i specjalną fraszką pożegnali także swoją wychowawczynię p. Wiolettę Stec – Kułacz.

     Potem nadszedł czas nagród dla wyróżniających się uczniów, a także moment podziękowań dla Rodziców. Wyróżniający się w nauce ośmioklasiści złożyli podpisy w Złotej Księdze.

     Na zakończenie Pan Dyrektor Marek Kosior skierował do wszystkich ciepłe słowa, dziękując za wspaniałą pracę i zaangażowanie w minionym roku szkolnym i życzył wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.