Jacek Rożek – Starosta powiatu tarnobrzeskiego,
Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski,
Piotr Wałcerz – prezes Zarządu Okręgu LOP w Tarnobrzegu,
Zofia Maziarz – kierownik biura LOP w Tarnobrzegu,
Andrzej Sycz – członek Zarządu Okręgu LOP w Tarnobrzegu, specjalista do spraw leśnictwa,
Dariusz Chemel – prezes Zakładu Produkcji Wody Pitnej sp. z o.o. w Baranowie Sandomierskim,
Tomasz Solarski – kierownik GZUP w Baranowie Sandomierskim,
Krzysztof Pawlik – przewodniczący Komisji Alkoholowej przy UMiG w Baranowie Sandomierskim,
Kazimierz Ślęzak – przewodniczący Rady Osiedla Baranów Sandomierski.
Konkurs rozpoczął się od powitania wszystkich przez dyrektora Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim – p. Renatę Malinowską. Zanim drużyny przystąpiły do rywalizacji, uczniowie szkoły przedstawili krótko światopogląd ruchu obrońców przyrody, nawiązali też do ogólnoświatowych działań podejmowanych z okazji dorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Podkreślili fakt, że trwający właśnie konkurs jest również jedną z form włączenia się we wspomniane wyżej aktywności. Po poruszającym wstępie uczestnicy turnieju przystąpili do zmagań konkursowych.
Występy uczniów w poszczególnych kategoriach oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
- Piotr Wałcerz – przewodniczący komisji
p. Andrzej Sycz
p. Dariusz Chemel
p. Tomasz Solarski
p. Artur Durtka
p. Krzysztof Pawlik
Jako pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa wiekowa – wychowankowie przedszkoli.
Jury wszystkim małym artystom przyznało pierwsze miejsce i nagrodziło ich dyplomami, książkami oraz upominkami.
Następnie do zmagań konkursowych w kategorii piosenka przystąpili uczniowie klas I – III oraz VI – VIII.
Po wysłuchaniu poszczególnych wystąpień Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas I – III zwyciężyła Patrycja Dyl ze szkoły w Baranowie Sandomierskim, drugie miejsce przypadło reprezentantom szkoły w Skopaniu – Alicji Garboś, Aleksandrze Lis oraz Kacprowi Drausowi, na trzeciej pozycji uplasowało się dziewczęce trio ze szkoły w Dąbrowicy – Wiktoria Polek, Zuzanna Biało oraz Oliwia Marek.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Dyl z zespołem „Neon” z Baranowa Sandomierskiego, drugie wywalczyła Amelia Rzeszut ze szkoły w Woli Baranowskiej, trzecie zaś wyśpiewały sobie uczennice ze szkoły w Ślęzakach – Nikola Byczek i Aleksandra Marek wraz z zespołem „Rytm”.
Po przesłuchaniach muzycznych przyszedł czas na recytację w dwóch kategoriach wiekowych:
Wśród uczniów klas IV – VI pierwsze miejsce zostało przyznane Lenie Sudoł ze szkoły
w Ślęzakach, drugie zajęła Lena Barszcz z Baranowa Sandomierskiego, trzecią nagrodę otrzymała Roksana Baran z Dąbrowicy.
W kategorii klas VII – VIII najlepszą recytatorką okazała się Julia Paź ze szkoły w Baranowie Sandomierskim, na drugim uplasowała się uczennica z Woli Baranowskiej – Nikola Czarnecka, trzecie zaś miejsce przypadło Janowi Kadeckiemu ze Ślęzaków. Poziom wystąpień był bardzo wyrównany.
Komisja Konkursowa rozstrzygnęła również konkurs plastyczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dbajmy o czystość naszych wód”. Werdykt był następujący:
W kategorii klas I – III pierwsze miejsce dla Leny Strojnowskiej ze szkoły w Ślęzakach, drugie dla Kajetana Tomczyka ze szkoły w Baranowie Sandomierskim, trzecie dla Natalii Dobrowolskiej ze Ślęzaków, Julii Kłos z Dąbrowicy i Natalii Barszcz z Woli Baranowskiej.
W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Marek z Baranowa Sandomierskiego, drugie Aleksandra Galus z Dąbrowicy i Nikola Kaptur, trzecie Julia Romanek ze szkoły w Woli Baranowskiej.
W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce przyznano Kai Romańczuk z Baranowa Sandomierskiego, drugie Dawidowi Babuli ze szkoły w Woli Baranowskiej, trzecie Mai Dutkowskiej ze Ślęzaków oraz Milenie Pistor ze szkoły w Dąbrowicy.
Zwycięzcy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami, książkami, grami oraz różnymi gadżetami. Wszyscy zaś uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali dyplomy uznania, drobne upominki i słodycze. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród, bez których zorganizowanie kolejnej edycji konkursu na tak wysokim poziomie nie byłoby możliwe. Wyrazy wdzięczności należą się:
Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu,
Burmistrzowi Miasta i Gminy Baranów Sandomierski,
Dariuszowi Chemlowi – prezesowi Zakładu Produkcji Wody Pitnej sp. z o.o. w Baranowie Sandomierskim,
Tomaszowi Solarskiemu – kierownikowi GZUP w Baranowie Sandomierskim,
Marcinowi Madejowi – właścicielowi Piekarni w Knapach.
XXIII edycja Gminnego Konkursu Piosenki i Poezji Ekologicznej przeszła do historii, jednak już za rok odbędzie się następna, więc gorąco zachęcamy uczniów i ich opiekunów do wzięcia w niej udziału.
Organizatorzy konkursu:
- Maria Pierzyk
- Agnieszka Tryczyńska
- Danuta Kasperczyk