25 kwietnia 2023 r. w MGOK  odbył się XXII Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej zorganizowany przez Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim. Zmagania konkursowe przebiegły w kilku kategoriach: piosenka ekologiczna, recytacja i konkurs plastyczny. Do udziału w konkursie zgłosiło się  65 uczestników z 5 szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta i gminy. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wspaniałe wyniki.

I miejsce w kategorii piosenka zdobyły dzieci z wszystkich przedszkoli.

W kategorii klas I – III najlepsza w gminie okazała się Wiktoria Dyl z klasy III, która brawurowo wykonała piosenkę „Pszczoły na wrotkach”.

W kategorii klas IV – VIII drugie miejsce zajęła Aleksandra Stępień z zespołem Neon za wykonanie piosenki „Pół kroku stąd”.

W kategorii recytacja klas IV – VI drugie miejsce zdobyła uczennica klasy VI – Julia Paźza recytację wiersza „Tam, gdzie prowadzi wąska dróżka”.

W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zdobyła Karolina Motykaz klasy VIII za interpretację wiersza „Na ratunek przyrodzie”.

 W konkursie plastycznym przebiegającym pod hasłem. „Nie wycinajmy drzew” pierwsze miejsce zdobył Kacper Machajw kategorii klas VII – VIII.

Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy dostarczyli publiczności wielu wspaniałych doznań artystycznych, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie Maria Pietrzyk, Danuta Lis i Edyta Babiuch – Sroczyńska. Organizatorzy i uczestnicy XXII Gminnego Konkursu Piosenki i Poezji Ekologicznej spisali się doskonale.