„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

                                             motto akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Dzisiejsze święto, to tak naprawdę szeroko prowadzona akcja edukacyjna, do której przyłączyć się mogą szkoły z całego świata. Realizowana jest każdego roku – w pierwszy piątek października. W tym roku organizowana jest po raz jedenasty.

Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

        Znajomość tabliczki mnożenia jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabywamy już na początku przygody z edukacją. Dla dzieci nauka mnożenia wydaje się trudna czy niezrozumiała. Niemniej jednak, znajomość tabliczki to niezbędna w życiu codziennym sprawność, dlatego też warto szlifować ją do perfekcji.

          Nasi uczniowie chętnie włączyli się do działań. Przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych doskonale się przy tym bawiąc.

Wszyscy  chcieli  zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.