Publikacje o szkole

Księga Jubileuszowa Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim

publikacje2

Publikacja powstała w związku z obchodzonym "Jubileuszem 200- lecia szkolnictwa w Baranowie Sandomierskim".  Zawiera: rys historyczny szkoły, wspomnienia absolwentów, fotografie, dokumenty i inne pamiątki. Stanowi najbardziej rozbudowane opracowanie monograficzne naszej  szkoły. Książka zawiera 185 stron i jest do nabycia w szkole w cenie 15 zł.

"Z biegiem lat, z biegiem dni...

Baranowskie Gimnazjum dawniej i dziś"

 

gimn

Tradycje baranowskiego  szkolnictwa gimnazjalnego sięgają roku 1944, kiedy to tuż po wyzwoleniu miasteczka spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęła działalność nowa placówka oświatowa - Prywatne Koedukacyjne Gimnazjum Ogólnokształcące. W 60 rocznicę tego wydarzenia została opracowana publikacja dotycząca naszego gimnazjum dawniej i dziś. Wydawnictwo zawiera 48 stron

 

Zaczerpnięto z:

http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/reporterzy-radio-leliwa-policjanci-i-strazacy-przypomnieli-o-bezpieczenstwie-w-drodze-do-szkoly,12478525/

Reporterzy Radio Leliwa, policjanci i strażacy przypomnieli o bezpieczeństwie w drodze do szkoły

Klaudia Tajs

Aktualizacja:

Echo Dnia Podkarpackie

Reporterzy Radio Leliwa, policjanci i strażacy przypomnieli o bezpieczeństwie w drodze do szkoły

1/8
przejdź do galerii

©Redakcja

Pokaż miniatury
W sześciu miejscowościach regionu, w tym w Baranowie Sandomierskim Radio Leliwa wspólnie z Enea Połaniec przeprowadzili w środę akcję edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne dziecko z Radiem Leliwa.

Wspieramy Stal Mielec

Poniższe materiały zaczerpnięto ze strony Stali Mielec  - (www. stalmielec.com), której wspólnie kibicujemy podczas rozgrywek.

Zobacz jak bawią się Mali Kibice! – Sektor Rodzinny na meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Kolorowo i radośnie bawił się Sektor Rodzinny na meczu z Zagłębiem. Wspaniałe tatuaże i rysunki na twarzach w barwach klubowych fundowały wszystkim animatorki z Przedszkola Słoneczko, a naukę kibicowania prowadził tradycyjnie już Wujek Mirek z Agencji Alternatywa! W ruch poszły biało-niebieskie pompony i kolorowe bum-bum rurki, a wesołym okrzykom nie było końca. Niesamowitą niespodziankę przygotowały dla piłkarzy dzieci ze szkoły w Baranowie Sandomierskim – dziękujemy za tak liczne przybycie i poprowadzenie wspólnego dopingu!

W przerwie do zabawy przyłączyli się piłkarze – Mateusz Cholewiak i Tomasz Libera. Była to nie lada okazja dla łowców autografów i amatorów selfie.

Odwiedziny piłkarzy, fantastyczna atmosfera i niesamowita niespodzianka od dzieciaków z Baranowa Sandomierskiego - czyli Sektor Rodzinny zagrał #RAZEM z drużyną!

http://stalmielec.com/?p=42103

Zdjęcie użytkownika FKS Stal Mielec.
Zdjęcie użytkownika FKS Stal Mielec.
Zdjęcie użytkownika FKS Stal Mielec.
Zdjęcie użytkownika FKS Stal Mielec.
Materiały zaczerpnięte ze strony internetowej baranowsandomierski.pl

Aktualności

Sukces członków SK LOP w Baranowie Sandomierskim.

Sukcesem zakończyła się akcja przeprowadzona przez członków Szkolnego Koła LOP w Baranowie Sandomierskim. Uczniowie pod opieką Grażyny Stępień i Agnieszki Tryczyńskiej, zorganizowali dobrowolną zbiórkę funduszy na zakup karmy na rzecz bezdomnych zwierząt. Zwierzaki obecnie przebywają w ,,Azylu” w Baranowie Sandomierskim, którym zarządza GZUP. Akcję ogłoszono w związku ze Światowym Dniem Praw Zwierząt. Podczas akcji uczestnicy zebrali 28 kg karmy oraz 360zł i 16gr, za które udało się zakupić suchą karmę. Dnia 11 października 2017 roku przedstawiciele SK LOP przekazali ją tymczasowym opiekunom zwierząt oraz odwiedzili przebywające w ,,Azylu" zwierzaki. W ramach podziękowania za dobry przykład, w imieniu Burmistrza Marka Mazura dyplom z podziękowaniem wręczył Kierownik GZUPu Dariusz Chemel. Uczniom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję i propagowanie uwrażliwiania ludzi na losy potrzebujących zwierząt.

30-10-2017

Materiały zaczerpnięte ze strony internetowej baranowsandomierski.pl

Kajakarski sukces młodej mieszkanki naszej Gminy.

24-10-2017

Kolejny sportowy sukces w naszej Gminie. Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim- Urszula Opałka została wicemistrzynią Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym. Rywalizacja była bardzo zacięta, dlatego tym bardziej gratulujemy takiego rezultatu. Wyniki Mistrzostw, które odbyły się w Poznaniu:
• K-2 J. Bajda - U. Opałka – 2 miejsce i srebrny medal
• Czwórka K-4 M. Szczęsna, J. Bajda, U. Opałka, Z. Błażejczak- 6 miejsce. Ula na co dzień trenuje w Klubie Kajakowym Jezioro Tarnobrzeg, a kajakarstwo to jej wielka pasja. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.