Szkolny Klub Sportowy

ROK SZKOLNY 2017/2018

Treningi odbywają się w każdą środę tygodnia o godzinie 15.00 dla grupy młodszej i o godzinie 16.00 dla grupy starszej. Zajęcia prowadzi Krzysztof Stawiarski.

Lista uczniów zapisanych do Szkolnego Klubu Piłki Nożnej w roku 2017/2018

Grupa młodsza:

 1. Durda Bartosz
 2. Jarosz Jakub
 3. Klich Dawid
 4. Kędziora Mikołaj
 5. Kułacz Mateusz
 6. Marek Oskar
 7. Opałka Małgorzata
 8. Opałka Krystian
 9. Panek Kacper
 10. Przybyło szymon
 11. Reczek Kinga
 12. Reczek Piotr
 13. Ślęzak Bartłomiej

 

Grupa starsza:

 1. Burdzel Tomasz
 2. Babula Piotr
 3. Babiński Jakub
 4. Durtka Hubert
 5. Grabowiecki Szymon
 6. Gorazd Miłosz
 7. Hyjek Jakub
 8. Kusik Hubert
 9. Nowak Artur
 10. Pluta Konrad
 11. Pluta Szymon
 12. Róg Maciej
 13. Róg Filip
 14. Stępień Patryk
 15. Stawiarski Bartosz
 16. Szewc Eryk
 17. Uzar Damian
 18. Załucki Jakub

 

Rodzinnie kibicujemy Stali Mielec

Dnia 30 września 2017 roku odbył się  kolejny wyjazd z naszej szkoły na mecz grany przez drużyny Stal Mielec i Zagłębie Sosnowiec.  Piecze nad dziećmi i przebiegiem wycieczki sprawowali dorośli i rodzice, którzy wraz z uczniami pojechali kibicować drużynie z Mielca. Dzieci uczestniczyły w wyjeździe na mecz z racji prowadzonych w szkole zajęć pozalekcyjnych piłki nożnej "Szkolnego Klubu Piłki Nożnej". W podróż wyruszyliśmy o godzinie 17:00, natomiast o 18:00 odbył się mecz. Nikomu nie brakowało emocji. Najmłodsi, ani przez chwilę nie mieli prawa się nudzić. Prowadzono dla nich zabawy z rekwizytami. Atmosfera była bardzo przyjemna. Każdy ochotnik otrzymał pamiątkę z meczu w postaci zawieszki z barwach Stali Mielec. Chętni mogli również zamienić słowo z piłkarzami Mateuszem Cholewiakiem i Tomaszem Liberą, otrzymać autograf, zrobić zdjęcie, a po meczu przybić piątkę zawodnikom. Uczniowie z Baranowa Sandomierskiego zostaną w pamięci piłkarzy na długo. Przygotowany został ogromny transparent wspierający drużynę piłkarską. Baner przyciągnął duże zainteresowanie. Zdjęcie uczniów z hasłem na transparencie można zobaczyć na Twitterze Stali Mielec, a także w lokalnych mediach. Spotkanie zakończyło się remisem (z kontrowersyjnym golem dla gości), ale mecz dzięki swojej dramaturgii zostanie z pewnością zapamiętany przez najmłodszych. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję kibicować podczas spotkania sportowego takiej rangi. Już w autobusie podczas drogi powrotnej mali uczniowie upominali się o kolejny wyjazd.

Organizator dziękuje nauczycielom, rodzicom i opiekunom za liczne wsparcie.

   

JESTEŚMY NA STRONIE STALI MIELEC

Zobacz jak bawią się Mali Kibice! – Sektor Rodzinny na meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Kolorowo i radośnie bawił się Sektor Rodzinny na meczu z Zagłębiem. Wspaniałe tatuaże i rysunki na twarzach w barwach klubowych fundowały wszystkim animatorki z Przedszkola Słoneczko, a naukę kibicowania prowadził tradycyjnie już Wujek Mirek z Agencji Alternatywa! W ruch poszły biało-niebieskie pompony i kolorowe bum-bum rurki, a wesołym okrzykom nie było końca. Niesamowitą niespodziankę przygotowały dla piłkarzy dzieci ze szkoły w Baranowie Sandomierskim – dziękujemy za tak liczne przybycie i poprowadzenie wspólnego dopingu!

W przerwie do zabawy przyłączyli się piłkarze – Mateusz Cholewiak i Tomasz Libera. Była to nie lada okazja dla łowców autografów i amatorów selfie.

 

Odwiedziny piłkarzy, fantastyczna atmosfera i niesamowita niespodzianka od dzieciaków z Baranowa Sandomierskiego - czyli Sektor Rodzinny zagrał #RAZEM z drużyną!

"W drodze po dawny blask"

Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim aktywnie wspiera zespół Stali Mielec "w drodze po dawny blask." Nasza szkoła wzięła udział już pięć razy w zorganizowanej wycieczce na mielecki stadion w celu kibicowania. Byliśmy na meczach ze: Zniczem Pruszków, Wisłą Puławy, Zagłębiem Sosnowiec, Chrobrym Głogów oraz z GKS Tychy. Staramy się zaszczepić nawyk i zamiłowanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego przez najmłodszych. Jedną z atrakcyjnych form jest właśnie kibicowanie Stali Mielec - jedynej drużynie na Podkarpaciu, która znajduje się w pierwszej lidze. Można śmiało powiedzieć, że wśród naszych najmłodszych wytworzyła się już więź z zespołem Stali. We wspólne kibicowanie angażujemy również rodziców najmłodszych dzieci. Dzieci po każdym meczu dzieci pytają o kolejny wyjazd. Obecnie zaprosiliśmy drużynę Stali Mielec do naszej szkoły i uzyskaliśmy wstępną akceptację. Ostatni wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Był McDonalds, było spektakularne zwycięstwo, były autografy i wspólne foto z zawodnikami, były race i sztuczne ognie, piątki z zawodnikami, a przede wszystkim piękne kibicowanie z naszym transparentem. Najwięcej szczęścia mieli Łukasz Chwieja i Karol Sawicki, którzy złapali specjalną piłkę nożną na której zgromadzili wiele autografów zawodników Stali Mielec. Pani Marta, która często towarzyszy zespołowi podczas meczy oraz różnych wyjazdów i spotkań stwierdziła, że często podawani jesteśmy jako wzór super kibicowania.

            

Nasza drużyna zwyciężyła w II Turnieju Piłki Nożnej

To już XVIII Gminny Turniej Sportowy o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Tym razem w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy zagrać dla Niepodległej. Szkoła, a zwłaszcza sala gimnastyczna została udekorowana w barwach narodowych: biało-czerwonych. W zmaganiach sportowych uczestniczyły drużyny ze szkół z terenu gminy: Skopanie, Wola Baranowska, Durdy. Był sport, rywalizacja i pozytywne emocje. Nie było przegranych - wszyscy wygrali - jak w jednej wspólnej drużynie, której na imię Polska. Każda drużyna biorąca udział w w tegorocznym pucharku otrzymała równorzędną nagrodę. Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy od osiemnastu lat jest p. Renata Malinowska. Po konkurencjach pucharkowych odbył się turniej piłki nożnej w którym drużyna z Baranowa Sandomierskiego odniosła zwycięstwo. W imieniu burmistrza Miasta i Gminy Marka Mazura puchary i dyplomy wręczyła Anna Smykla. Na zakończenie wszyscy opiekunowie i uczniowie wzięli udział we wspólnym zdjęciu i symbolicznym poczęstunku.

       

Wieczór z futbolem

Na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie spotkały się dwie potęgi piłki nożnej Real Madryt vs Paris Saint-Germain. Stanęli naprzeciwko  siebie Neymar i Ronaldo. Kto lepszy? O tym przekonaliśmy się oglądając bezpośrednią transmisję w nowoczesnym mieleckim  kinie Cinema. Chętni uczniowie pod opieką p. K. Stawiarskiego, p. D. Krzemień Barszcz i p. E. Babiuch - Sroczyńska mieli okazję przeżyć dużą dawkę sportowych emocji podczas niezwykłej urody meczu jaki zaserwowali piłkarze dwóch klubów będących gwiazdozbiorem najlepszych piłkarzy świata. Ostatecznie po wyrównanej walce szczęście stanęło po stronie drużyny Zinédine  Zidana. Po meczu podczas drogi powrotnej emocje wśród naszych młodych kibiców opadały powoli, były dyskusje, wymiana zdań i spostrzeżeń. Jest to dowodem, że warto uczyć młodzież pozytywnych form spędzania czasu wolnego i korzystania z nowoczesnych form komunikacji medialnej.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Szkolny Klub Piłki Nożnej

Zajęcia Szkolnego Klubu Piłki Nożnej zostały zainicjowane przez p. Krzysztofa Stawiarskiego oraz p. Zbigniewa Plutę co spotkało się  z wielkim entuzjazmem i aprobatą p. dyrektor Marii Pietrzyk. W ten sposób powstały dwie grupy wiekowe uczniów, którzy zgłosili się do udziały w treningach tj.

 • Gr. I -  kl. O,I - środa, godz. 15.00
 • Gr. II -  kl. II, III, IV - środa, godz. 16.00

Karta zapisu dziecka do Klubu Piłki Nożnej <= należy kliknąć, aby wyświetlić dokument (format Word)

1 2

1 2

Opiekun, instruktor klubu: p. Stawiarski Krzysztof

Spotkania treningowe: każda środa  - godz.15, 16.00

Cele Szkolnego Klubu Piłki Nożnej:

 • promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia - kształtowanie i utrwalanie zachowań prozdrowotnych
 • rozbudzenie zainteresowań gry w piłkę nożną w młodszym wieku szkolnym
 • poznanie i wdrożenie podstawowych nawyków piłkarskich
 • poznanie i stosowanie przepisów piłkarskich i sportowych
 • nabywanie umiejętności, współpracy i zdrowej rywalizacji w grupie
 • stworzenie pozytywnej alternatywy spędzania czasu wolnego od komputera i internetu
 • przygotowanie do uczestniczenia w różnych turniejach piłkarskich
 • organizowanie wyjazdów na mecze profesjonalnych drużyn w celu dopingowania

 

Lista uczniów zapisanych do młodszej grupy - klasy O, I,  s.p.

 1. Durda Bartosz
 2. Kędziora Mikołaj
 3. Klich Dawid
 4. Kułacz Mateusz
 5. Marek Oskar
 6. Opałka Krystian
 7. Panek Kacper
 8. Panek Kewin
 9. Ślęzak Bartłomiej
 10. Ślęzak Tomasz
 11. Ślęzak Amelia
 12. Zięba Łukasz

Lista uczniów zapisanych do młodszej grupy - klasy II, III, IV s.p.

 1. Babula Piotr
 2. Babiński Jakub
 3. Burdzel Tomasz
 4. Durtka Hubert
 5. Grabowiecki Szymon
 6. Gorazd Miłosz
 7. Hyjek Jakub
 8. Konopka Kacper
 9. Kusik Hubert
 10. Marek Grzegorz
 11. Opałka Małgorzata
 12. Pluta Szymon
 13. Róg Filip
 14. Róg Maciej
 15. Stawiarski Bartosz
 16. Stępien Patryk
 17. Szala - Jagiełło Nikodem
 18. Szewc Eryk
 19. Ślęzak Mateusz

Szkolny Klub Piłki Nożnej na meczu Stal Mielec-Znicz Pruszków

Miesiąc październik rozpoczęliśmy mocnym akcentem sportowym. Dnia 01.10. 2016r. grupka naszych uczniów należących do Szkolnego Klubu Piłki Nożnej pod opieką p. K. Stawiarskiego, p. Z. Pluty, p. A. Rzeźwickiego udała się na mecz najbliższej drużyny pierwszoligowej Stali Mielec. O godzinie 16.00 wszyscy mali kibice wyruszyli w podróż do pobliskiego Mielca. Po przybyciu na mielecki stadion wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie kibicowali drużynie Stali Mielec. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała sukcesu, ale w drugiej połowie Mielczanie udowodnili swoją wyższość. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Stali. Dziękujemy firmie Sara za sponsorowanie dzieciom przejazdu. Dziękujemy panu Zbyszkowi Plucie (trenerowi) za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz panu Andrzejowi Rzeźwickiemu za  sprawowanie opieki.

2

1

Szkolny Klub Piłki Nożnej na meczu Stal Mielec - Wisła Puławy

Na czym  polega kibicowanie?

W sobotę 15.10.2016r. grupa fanów piłki nożnej z Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim udała się do Mielca w celu kibicowania podczas meczu drużyn pierwszoligowych Stali Mielec  z Wisłą Puławy. Mimo niezbyt rozpieszczającej pogody, młodzi widzowie zachęceni poprzednim wyjazdem (Stal Mielec- Znicz Pruszków) głodni  wrażeń i kolejnego sukcesu wstawili się w komplecie przed szkolnym budynkiem .  Uczniowie pod opieką p. K. Stawiarskiego, p. A. Rzeźwickiego, p. Z. Pluty dotarli na mecz, który rozpoczął się punktualnie o godz. 17.00. Mecz obfitował w wiele zmian akcji, lecz niestety ostatecznie drużyna Stali Mielec uległa Wiśle Puławy 0:1.Na zakończenie spotkania zawodnicy Stali Mielec   przybili  piątki naszym podopiecznym. Kolejny wyjazd  na mecz najbliższego zespołu pierwszoligowego planujemy na wiosnę.

stal-mielec

 received_580359445495269

Szkolny Klub Sportowy na "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Dnia 08.11.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W rozgrywkach wzięły udział dwie drużyny w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Mimo "paskudnej" pogody chłopcy walczyli dzielnie. Awansu nie było, były nowe doświadczenia - dla większości był to pierwsze zawody sportowe rozegrane na pełnometrażowym orliku.

1 2 3 5

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Pierwszy dzień ferii zimowych to już tradycyjnie w naszej szkole czas na sportowe potyczki w ramach Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Jak co roku licznie odwiedzili nas młodzi sportowcy z okolicznych szkół. Przyjechały drużyny ze Skopania, Dąbrowicy, Ślęzaków i Woli Baranowskiej. Dodatkowo tegoroczna edycja turnieju stała się wyjątkowa za sprawą dwóch dyscyplin konkursowych: piłki nożnej i dwóch ogni. Rywalizacja między wszystkimi drużynami była na wysokim poziomie - liczył się każdy punkt. Szczególnie zacięta walka miała miejsce w kategorii - piłka nożna. Chłopcy z naszej drużyny grali wyśmienicie, zdobyli aż 12 goli - najwięcej spośród wszystkich drużyn. Niestety zadecydowała liczba wygranych pojedynków w wyniku czego zajęliśmy drugie miejsce. Natomiast w kategorii dwóch ogni byliśmy bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsce. Na pochwały zasługuje cała reprezentacja, gdyż wszyscy dzielnie walczyli z rówieśnikami z sąsiadujących szkół.

 

2 1 5 4

Turniej piłki nożnej

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy

Baranowa Sandomierskiego

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. na boisku lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Na miejscu wstawiły się 4 drużyny reprezentujące szkoły ze Skopania, Dąbrowicy, Woli Baranowskiej oraz gospodarze z Baranowa Sandomierskiego. Po losowaniu drużyny  przystąpiły do rywalizacji. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy należą do szkolnego klubu piłki nożnej. Byli to Miłosz Gorazd (bramkarz), Szymon Grabowiecki, Maciej Róg, Filip Róg, Szymon Pluta, Bartosz Stawiarski, Karol Madej, Piotr Babula, Hubert Durtka. Nasza drużyna zwyciężyła wygrywając wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów oraz 14 bramek. Turniej przebiegał bez zakłóceń, w miłej, sportowej atmosferze. Wszystkie drużyny oraz opiekunowie mogli skorzystać z darmowej kiełbaski i napoju. Bardzo licznie zgromadzona publiczność dzielnie kibicowała młodym piłkarzom. Po zakończeniu i podsumowaniu turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary, i medale. Instruktorem naszej drużyny oraz organizatorem rozgrywek był p. K. Stawiarski. Funkcję sędziego pełnił gminny koordynator sportu Robert Zarzycki.