Wycieczka, konkurs, baterie - aktywnie w LOP

Wycieczka, konkurs, baterie - aktywnie w LOP

Wizyta uczniów

w Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000

Tarnobrzeska Dolina Wisły

Dnia 27 marca 2017 roku odwiedziliśmy Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, które zlokalizowane jest w zabytkowym zamku Tarnowskich na Dzikowie w Tarnobrzegu. W znajdującym się tam muzeum przyrodniczym oglądaliśmy stałą ekspozycję poświęconą głównie różnym gatunkom roślin i zwierząt występującym  w dolinie rzeki Wisły.

Pomoc w zorganizowaniu

XVII Gminnego Konkursu Piosenki i Poezji Ekologicznej

w Baranowie Sandomierskim

Już po raz 17 Szkolne Koło LOP włączyło się w przygotowanie Gminnego Konkursu Piosenki i Poezji Ekologicznej w Baranowie Sandomierskim, który organizowany jest
z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci i młodzież z naszej gminy piosenką, recytacją strof poetyckich oraz pracami plastycznymi uczcili piękno otaczającej nas przyrody i uświadomili znaczenie jej w życiu każdego człowieka.

W konkursie wzięło udział 53 uczestników w 4 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz IV-VI  szkół podstawowych, a także gimnazjaliści

Przewodnicząca SK LOP Aleksandra Solarska zajęła   II miejsce w kategorii gimnazjum za pięknie zaśpiewaną piosenkę „Jeszcze w zielone gramy”.

Udział w II edycji Konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych
i wychowawczych na terytorium Polski pod hasłem „Edukujemy – Pomagamy”
w kategorii „Pomagamy”

Uczestnicząc w konkursie zbiórki zużytych baterii zorganizowanym przez Organizację Odzysku REBA w Warszawie, mogliśmy w tym roku szkolnym wesprzeć Fundację Integracja z siedzibą w Warszawie, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce.