Urszula Opałka brązową medalistką XXXIV Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie- źródło informacji - rta24.eu
Zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg stanęły na podium XXXIV Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie, które w ostatni weekend odbyły się w Sztumie.
Na turniej zjechali najlepsi kajakarze w kraju, a także ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Wśród 700 uczestników z 64 miast bardzo dobrze zaprezentowała się siedmioosobowa ekipa Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Na dystansie 5000 m kajakarki wywalczyły dwa brązowe medale.
W konkurencji kajakowych jedynek w kategorii juniorek młodszych na trzecim stopniu podium stanęła Magdalena Szczęsna. Brązowe medale przywiozły także Jagoda Bajda i Urszula Opałka, czyli kajakowa dwójka w kategorii młodziczek. Wszystkie te zawodniczki należą do ścisłej krajowej czołówki a Magdalena Szczęsna jest członkiem kadry narodowej juniorów w tej dyscyplinie.