Uczyli bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Uczyli bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Bezpieczne dziecko z Radiem Leliwa. Dzieci z klas młodszych uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym. W szkole uczniowie uczestniczyli w pogadance o podstawowych zasadach bezpieczeństwa prowadzonej przez Rafała Szymańskiego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz młodszego  aspiranta Piotra Uzara. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę- dzieci w terenie uczyły się oznaczeń drogowych ich znaczenia i prawidłowego przechodzenia przez pasy drogowe.

Poniższe materiały zaczerpnięto:

http://www.leliwa.pl/news/show/baranow_sandomierski_bezpieczne_dziecko_z_radiem_leliwa

Ewa Wójcik - Lis | 13.09.2017

Baranów Sandomierski. Bezpieczne dziecko z Radiem Leliwa.

„Bezpieczne dziecko z Radiem Leliwa. Bezpieczna droga do szkoły”. To hasło akcji, którą wspólnie z policją i strażą pożarną przeprowadziliśmy dziś w sześciu  miejscowościach naszego regionu. W kampanii wzięli udział między innymi uczniowie  z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych  w Baranowie Sandomierskim. Dziś rano nasza reporterka Ewa Wójcik Lis  wspólnie z tarnobrzeskimi policjantami przyglądała się czy uczniowie i ich rodzice pokonują  drogę do szkoły w prawidłowy sposób. Strażacy z tarnobrzeskiej PSP zaprezentowali dzieciom z pierwszych trzech klas jak prawidłowo wzywać pomoc i jak jej  w razie potrzeby udzielić.

W szkole odbyła się pogadanka. Poprowadził ją aspirant Rafał Szymański z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Pomagał mu młodszy aspirant Piotr Uzar.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe zestawy ucznia. Partnerem akcji była Enea.