Świąteczne działania Caritas

Świąteczne działania Caritas

Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych z naszej parafii.

 W niedzielę 18.12.2016r. Dyrekcja Szkoły i Akcja Katolicka zorganizowały spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych z naszej parafii. Szkolne Koło Caritas uświetniło tę uroczystość prezentując jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Członkowie SKC  w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz na tle pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem opiekunów SKC – p. Doroty Szlęzak i ks. Pawła Zyśko. Scenografię przygotowała p. Elżbieta Rzeźwicka. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a gromkie brawa były uznaniem za pięknie wykonane przedstawienie. W świątecznym nastroju wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Miłym upominkiem były przygotowane przez uczniów ZSiP w Baranowie Sand. Świąteczne upominki, którymi zostali obdarowani wszyscy uczestnicy spotkania.

6 11

Wigilia w Hospicjum Matki Teresy w Tarnobrzegu

22.12.2016r. członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych Hospicjum Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu, gdzie podczas wigilijnej kolacji śpiewali kolędy i pastorałki. Po wieczerzy najmłodsi członkowie SKC przedstawili tradycyjne jasełka, które ukazywały historię narodzin Jezusa w Betlejem. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami oraz pastorałkami, w śpiew których włączali się widzowie. Na zakończenie mali artyści złożyli wszystkim bożonarodzeniowe życzenia.

Spotkanie Kolędników Misyjnych i Wolontariuszy  w Radomyślu nad Sanem

W niedzielę 08.01 2017r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas  brali udział  w spotkaniu Kolędników  Misyjnych i Wolontariuszy w Radomyślu nad Sanem. W tym roku nasza grupa miała zaszczyt przedstawiać jasełka bożonarodzeniowe dla wszystkich uczestników spotkania. Wśród nich był biskup Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował wszystkim kolędnikom   i wolontariuszom za trud kolędowania, dar modlitwy i ofiary złożone dla dzieci z Tajlandii. Po jasełkach i uroczystej mszy św. wszyscy uczestnicy doskonale bawili się przy dźwiękach znanych im przebojów.

23 Clipboard015