Świąteczna atmosfera

Świąteczna atmosfera

Nie wyobrażamy sobie roku bez Świąt Bożego Narodzenia, które są czasem szczególnym z wielu powodów. To czas refleksji i modlitwy, życzeń, rodzinnej atmosfery, kolędowania, odpoczynku i biesiadowania w gronie najbliższych.
Ostatni tydzień przedświąteczny w szkole upłynął właśnie w takiej niecodziennej atmosferze. Pojawiła się pięknie ubrana choinka, zmienił się wystrój gazetek ściennych, przypominający o polskich zwyczajach świątecznych i słychać było od czasu do czasu melodię dobrze znanych nam kolęd i pastorałek.
W niedzielę 16 grudnia nasza szkoła przyczyniła się do zorganizowania spotkania świątecznego, na które przybyły osoby samotne, mieszkające na terenie Baranowa Sandomierskiego i okolic. Podczas tego wieczoru uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali wzruszający program artystyczny, w którym nie zabrakło życzeń, pięknych piosenek, kolęd, świątecznych wierszy, inscenizacji i życzliwego uśmiechu. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz.
W dniu 21 grudnia poszczególne zespoły klasowe były nawiedzane przez grupę kolędników,  którzy przychodzili z kolędą i życzeniami, za co w zamian otrzymywali podziękowania i słodycze.
Piątek – ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami – był bardzo uroczysty i odświętny. To właśnie tego dnia miały miejsce wigilie klasowe, wszędzie dookoła było słychać kolędy albo słowa życzeń, które sprawiały, że magia świąt była już wyraźnie odczuwalna. Na trzeciej lekcji cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej, świątecznej akademii, gdzie były piękne występy uczniów uzdolnionych muzycznie i aktorsko. Nie zabrakło oczywiście życzeń od Pani Dyrektor Marii Pietrzyk i radosnych spojrzeń na wieść, że dopiero 3 stycznia 2019 roku wracamy do zwykłej, szkolnej rzeczywistości.
O godzinie 15.00 rozpoczęła się wigilia pracowników szkoły, na którą przybył m.in. pan wiceburmistrz – Marek Barszcz i przewodniczący Rady Rodziców pan Rafał Durda, skarbnik Gminy Baranów Sandomierski pani Alina Zasadnia oraz skarbnik Rady Rodziców pani Anna Krempa .
Życzenia dla wszystkich przekazała Pani Dyrektor – Maria Pietrzyk, Pan Burmistrz i ks. Paweł Zyśko, który poprowadził wspólną modlitwę.
Oby wszystkie świąteczne życzenia miały moc spełnienia.

Niech Dar Betlejemskiej Nocy niesie pokój, radość i miłość,
a Boża Moc towarzyszy nam przez wszystkie dni Nowego Roku 2019.