Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2015 roku

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2015 roku

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim o godz. 9.00. W uroczystej mszy, celebrowanej przez Księży z naszych parafii, wzięły udział poczty sztandarowe z terenu całej gminy m.in. ze szkół i jednostek OSP. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się pochodem na cmentarz parafialny złożyć kwiaty i wiązanki na grobach żołnierzy poległych za wolną Ojczyznę. Wieńce złożyli Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miast i Gminy w Baranowie Sandomierskim, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego wraz z radnymi powiatowymi, Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim, Przewodniczący Osiedli i Sołtysi z naszej gminy, Zarząd MGOSP RP.

Obchody Święta Niepodległości uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół w Baranowie Sandomierskim. W przygotowanym przedstawieniu słowno-muzycznym młodzież ukazała trudy polskiej drogi do wolności ze szczególnym podkreśleniem daty 11 listopada 1918 roku, jako symbolicznego dnia odzyskania niepodległości. Do inscenizacji wykorzystano filmy historyczne przedstawiające dzieje Narodu Polskiego i odbudowę Polski po odzyskaniu niepodległości.

 11 listopada to z jednej strony dzień zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, z drugiej zaś, dzień radości i ogromnej odpowiedzialności za przyszłość. Pamiętamy o tych bohaterach Narodu Polskiego z powstania listopadowego czy styczniowego, o bohaterach wszystkich walk niepodległościowych, tych z I i II wojny światowej, ale również i tych z okresu PRLu. Pamiętajmy o ich trudach, cierpieniu i oddanym życiu za Ojczyznę. Manifestujmy swój patriotyzm, nie wstydźmy się naszych uczuć do Polski i uczmy nasze dzieci miłości do swojej Ojczyzny.

Tekst zaczerpnięto ze strony głównego organizatora uroczystości www.baranowsandomierski.pl

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 DSCF0104 20 21 22 23 24 25 etykieta