Rocznica nadania imienia szkole

Rocznica nadania imienia szkole

Szkolna uroczystość z okazji 10 rocznicy

nadania imienia baranowskiej szkole podstawowej

i gimnazjum ks. J. Twardowskiego

oraz  święta nauczycieli i pracowników szkoły

 

Uroczysty apel upamiętniający 10 rocznicę nadania ZSiP  w Baranowie Sandomierskim imienia ks. Jana Twardowskiego oraz z okazji Dnia Edukacji Narodowej został wystawiony  w dniu 13. 10. 2017 roku na sali gimnastycznej baranowskiej szkoły.

Na tę wielką uroczystość zostali zaproszeni  szanowni goście. Przybył między innymi burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur, który w swym przemówieniu wyraził swe uznanie dla pracy nauczycieli oraz pracowników szkoły, życząc dalszych sukcesów z wykonywanej pracy.  Akademii przyglądał się również Kazimierz Ślęzak, przewodniczący  Rady Osiedla oraz ks. Proboszcz Andrzej Machowicz.

Część oficjalna uroczystego przedstawienia poprzedzona została wystąpieniem Pani Dyrektor Marii Pietrzyk,  która przypomniała zebranym nieco historii związanej z wybraniem przed 10 laty na patrona  osoby ks. Jana od biedronki. Podała powody wyboru tej postaci na patrona naszej szkoły, jako osoby godnej naśladowania, która całym swoim życiem i  twórczością uczy nas wiary i miłości  do Boga, człowieka, szacunku do wszystkiego, co zostało stworzone na naszej ziemi, począwszy od człowieka po najmniejsze źdźbło trawy.

W kolejnej części obchodów, Pani Dyrektor oddała głos uczniom naszej szkoły, którzy w bogatej części artystycznej przedstawili program poświęcony osobie ks. Jana Twardowskiego zatytułowany „Śpieszmy się kochać ludzi…”  oraz przedstawienie słowno- pantomimiczne pt.  „Dzieje nauki”.

W pierwszej części akademii, odegrane zostały kolejne sceny, ukazujące w jaki sposób rozwijała się nauka na przestrzeni wieków,  zaczynając od prehistorii, wędrując przez starożytność, średniowiecze, oświecenie, kończąc zaś na współczesności i ukazując wizję nauki w przyszłości.  W tej części przedstawienia uczniowie świetnie odgrywali  poszczególne sceny, które wzbogacone zostały o barwne stroje uczniów i ciekawe dekoracje sceniczne.  Wyjątkową epoką odgrywaną na scenie przez uczniów była współczesność, której poświęcono najwięcej uwagi tworząc analogię do obecnych czasów. Uczniowie deklamowali piękne wiersze, odgrywali zabawne anegdoty księdza Jana pochodzące z „Niecodziennika” wzbogacone o rzeczywistą kreację osoby księdza, w  którego postać  wcielał się  wikariusz uczący w naszej szkole czyli ks. Paweł Zyśko. Całość szkolnej gali opatrzona została również muzyką i piosenkami. Po raz pierwszy na scenie pojawili się uczniowie zadebiutowali na scenie jako zespól muzyczny z instrumentami, nad którego pieczę sprawował pan Łukasz Jugo. Scenariusz uroczystości przygotowany został przez Panią Danutę Lis, której pomagały Pani Danuta Kasperczyk i Pani Agata Surowiec. Przepiękne dekoracje przygotowała zaś Pani Katarzyna Kędziora oraz Pan Krzysztof Stawiarski.

Akademia wszystkim zebranym bardzo przypadła do gustu, umilając czas zebranym gościom. Wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły wykazali uczniowie, składając indywidualne życzenia opatrzone uroczystą kartką upominkową.