Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu

Powitanie  nowego roku

p

"Jak tu jest miło, jak tu przyjemnie.
Jak szybko mija nam tu czas.
I wszystkie panie są uśmiechnięte,
Wiele radości mają z nas."

p

Kończy się lato, w nasze okna puka już jesień, a my radośnie witamy nowy rok szkolny. W pięknie udekorowanych salach, z nowymi kącikami zabaw nasze przedszkolaki zawierają nowe  znajomości i przyjaźnie.

p

Grill w przedszkolu

Z roku na rok w naszym przedszkolu utrzymuje się tradycja   jesiennego grillowania. Dlatego i tym razem  nie mogło ich być inaczej. W czwartek 14 września Krasnoludki i Muchomorki –  spędzały  razem  czas  w pobliżu przedszkola – a Rodzice ustawili stoły oraz grilla, na którym  smażyły się kiełbaski. Pogoda dopisywała dlatego też i zabawa była znakomita. Dzieci bawiły się beztrosko w swoje ulubione zabawy bieżne, z piłkami, w piaskownicy  oraz różnorodne zabawy podwórkowe organizowane przez wychowawców. Kiedy wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na twarzach dzieci gościł uśmiech, a rozmowy z rodzicami były okazją do zacieśniania więzi          w grupie. Na koniec tego wyjątkowego spotkania , które sprawiło dzieciom wiele radości wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 W nasze okna puka jesień

W trakcie zajęć  w przedszkolu dzieci   z grupy Krasnoludków i Muchomorków wzbogacały swoje wiadomości o jesieni, bawiły się przy jesiennych piosenkach, brały udział  w wesołych zabawach i konkursach, dowiadując się jakie skarby przynosi Jesień oraz jak zmienia się przyroda w tej porze roku  . Powitanie tej najbardziej kolorowej  pory roku  było inspiracją do wykonania przez dzieci pięknych prac plastyczno-technicznych, które zdobią nasz sale w przedszkolu