Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Ogólnopolska Zbiórka Żywności

8 – 9. 12.2017r      - Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Szkolne Koło Caritas włączyło się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem TAK.POMAGAM!  Zbiórka ta przeprowadzona została w sklepach: BIEDRONKA i GROSZEK       w Skopaniu oraz SŁONECZKO i  DELIKATESY CENTRUM                    w Baranowie Sand. Cała zgromadzona w tych dniach żywność została posegregowana             i przekazana do Hospicjum Matki Teresy w Tarnobrzegu.

W sklepach SŁONECZKO  i DELIKATESY CENTRUM zbiórka potrwa do świąt Bożego Narodzenia

Zbiórka żywności prowadzona jest również na terenie szkoły wśród uczniów i nauczycieli.    Do akcji przyłączyło się również przedszkole działające przy naszej szkole.

SK Caritas składa wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowanie.

13.12.2017r.

W tym dniu wolontariusze SK Caritas przygotowywali mikołajkowe upominki dla podopiecznych  hospicjum. Upominkami były słodycze, owoce  i kartki świąteczne własnoręcznie zrobione przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji zorganizowanej przez PCK. W sumie przygotowaliśmy 100 mikołajkowych upominków, które trafią do mieszkańców Domu Matki Teresy w Tarnobrzegu.

14.12.2017r.

Tak jak  w poprzednim roku, tak i w tym dniu wraz ze Św. Mikołajem wolontariusze           SK Caritas wraz z opiekunami udali się do Hospicjum Matki Teresy  w Tarnobrzegu, gdzie czekali na nich podopieczni. Św. Mikołaj rozdał przygotowane wcześniej przez nas upominki. Było wiele radości, wzruszeń, wspólnej modlitwy. Czas wszystkim minął szybko, w pogodnej    i    miłej atmosferze.