Nagroda dla SKO

Nagroda dla SKO

NAGRODA w wysokości 1000,00 złotych

dla SKO w Baranowie Sandomierskim!

 

SKO czyli Szkolna Kasa Oszczędności we współpracy z bankiem PKO BP działa w Publicznej Szkole Podstawowej w Baranowie Sandomierskim od 2 lat. Uczniowie zapisani do SKO w naszej szkole za pomocą książeczek SKO wpłacają swoje oszczędności do opiekuna SKO, który dostarcza je do banku. Uczniowie korzystają również z bezpłatnego, internetowego konta oszczędnościowego, na którym  oprocentowanie ich oszczędności wynosi 2,5%.

Działalność SKO w naszej szkole to także edukacja ekonomiczna oraz konkursy SKO. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w bezpłatnej wycieczce do Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu, gdzie uczestniczyli w ciekawej i pouczającej lekcji pt.”Jak bogacili się Tarnowscy?”. Część uczniów biorących udział w szkolnych konkursach SKO może poszczycić się nagrodami: piórnikami, torbami, czapeczkami z logo SKO.

Ta szeroka działalność SKO w ZSiP w Baranowie Sandomierskim została dostrzeżona i otrzymaliśmy nagrodę III stopnia  w wysokości 1000,00 zł. Uhonorowany został również nasz opiekun nagrodą Brązowej Odznaki dla opiekunów SKO. Pieniądze z nagrody zostanę przeznaczone na zakup pomocy do nauki języka angielskiego, które uatrakcyjnią lekcje.

Bardzo cieszymy się z naszego sukcesu, szczególnie że w zeszłym roku również  wygraliśmy.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich uczniów w wieku od 6-13 lat do zapisania się do SKO u szkolnego opiekuna SKO p.Joanny Józwik, bo oszczędzać naprawdę warto!!!