Działamy w SKO przez cały szkolny rok!

Działamy w SKO przez cały szkolny rok!

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, dlatego i my w telegraficznym skrócie podsumujemy naszą działalność w roku szkolnym 2017/2018.

Do SKO w Publicznej Szkole Podstawowej należy obecnie 30 uczniów w wielu 7-13 lat. Na naszym szkolnym koncie SKO udało nam się uzbierać już spora kwotę około 8 tysięcy złotych.

Ranking klas ze względu na oszczędzanie wygląda następująco:

I miejsce: klasa IIIa 2.020 zł.

II miejsce: klasa IVa 1.910 zł.

III miejsce: klasa Ia  1.493 zł.

IV miejsce: klasa VIa 1.310 zł.

V miejsce: klasa IVb 350 zł.

Przez cały rok szkolny uczniowie rywalizowali w konkursach SKO: literackim na opowiadanie o przygodach Żyrafki Lokatki, plastycznym na rysunek pt.”Moje marzenie z SKO” i ekonomicznym na „Szkolnego Mistrza Oszczędzania”.

W Szkolnym Konkursie na „Mistrza Oszczędzania” kolejne miejsca zajęli:

I miejsce: Natalia Kułacz klasa VIa

II miejsce: Natalia Widuch klasa VIa

III miejsce: Łukasz Cyganek klasa IVa

Edukacji ekonomicznej w tym roku szkolnym towarzyszyły gazetki edukacyjne np. o Walutach Świata, zajęcia SKO z Żyrafka Lokatką oraz prelekcja i warsztaty z zaproszonymi gośćmi z banku PKO BP w Tarnobrzegu.

W obecnym roku szkolnym tak samo jak w roku ubiegłym za naszą otrzymaliśmy nagrodę SKO dla Szkół III stopnia, a nasz opiekun został odznaczony Brązową Odznaką.

Wszystkim SKO - wiczom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji i zapraszamy uczniów, którzy jeszcze nie należą do SKO do dołączenia do nas w przyszłym roku szkolnym!