Co słychać u naszych najmłodszych?

Co słychać u naszych najmłodszych?

Początek roku szkolnego nie dla wszystkich jest zawsze miły i przyjemny. Z pewnością dla niektórych nowo przybyłych przedszkolaczków to trudny czas. Pierwsze dłuższe chwile rozłąki ze środowiskiem rodzinnym to poważne wyzwanie. Na szczęście są panie przedszkolanki, które pomagają swoją wiedzą i doświadczeniem oraz nowi koledzy i koleżanki z którymi można bawić się, zawierać nowe przyjaźnie. Żeby było miło, przyjemnie i atrakcyjnie nasze panie dbają o różne formy spędzania czasu w przedszkolu.

i

i

i

Nasze przedszkolaczki

Krasnoludki 2018/2019

 

Muchomorki 2018/2019

Dziewczyny pamiętają o chłopcach

1 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Każda grupa,a w szczególności dziewczynki, przygotowały w tym dniu wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Były to słodycze, oraz drobne upominki przygotowane z pomocą rodziców. Uśmiechy na twarzy chłopców były wyrazem wdzięczności a czasami nawet lekkiego zawstydzenia, gdy koleżanka z grupy wręczała swojemu ulubionemu koledze prezent. Z każdej sali dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe sto lat. Super zabawa trwała przez cały dzień, a dzieci z uśmiechem na twarzy, zadowolone wracały do domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, a chłopcy już dziś obmyślają , jakie niespodzianki przygotować swoim koleżankom z okazji ich święta.

Zasady zdrowego odżywiania

W pierwszym tygodniu października nasze przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania. Poprzez zabawę nauczyły się, jak ważną rolę w naszym odżywianiu spełnia właściwie dobrana i dopasowana dieta, oraz aktywność fizyczna. Poznały kolejne piętra z piramidy żywienia, oraz dowiedziały się, jak istotny wpływ na zdrowie mają witaminy i spożywanie odpowiedniej ilości posiłków dziennie. Dzieci wymieniały swoje ulubione owoce i warzywa, a na zakończenie zajęć wykonały piękne, owocowe prace plastyczne.

Wizyta u  szkolnej higienistki

Nasi najmłodsi podopieczni spotkali  się ze szkolną higienistką - p. Beatą Ciołek . Dzieci były bardzo podekscytowane, gdyż dowiedziały się ile mają wzrostu, wagi, czy ich wzrok jest prawidłowy. Pani higienistka wytłumaczyła również jak należy dbać o własne zdrowie, w jaki sposób należy prawidłowo się odżywiać. Dzieci poznały też właściwą technikę mycia zębów.

Pyszne grillowanie

08. 10  2018 r.  od godziny 10.00 dzieci bawiły się na szkolnym  placu  - atrakcji było wiele - grill, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,  itp. Kiełbaski z chlebkiem i ketchupem były pyszne. A wszystko pod czujnym okiem pań przedszkolanek  i naszych kochanych mam.