WRÓŻBY ORAZ ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA SZKOLNA

WRÓŻBY ORAZ ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA SZKOLNA

Dnia 30 listopada 2017 roku w naszej szkole w Baranowie odbyła się dyskoteka dla uczniów. Dyskoteka została zorganizowana z okazji Andrzejek – czyli wieczoru wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Głównym celem było uczczenie właśnie tego święta. Z powodu dyskoteki nauczyciele ku uciesze uczniów zgodzili się, aby nie zadawane były im żadne zadania domowe tego dnia. Odpuścili im również odpytywania z lekcji. Pierwsza część imprezy rozpoczęła się o godzinie 14:00 i trwała trzy godziny. Uczestniczyły w niej dzieci od klasy I-V podstawówki. Świetną muzykę zapewnił DJ Mateusz Lombara, a porządku pilnowali nauczyciele. W przerwie między dyskoteką odbył się poczęstunek dla każdej z klas, zorganizowany przez rodziców i wychowawców. Punktem kulminacyjnym był przede wszystkim wspólny taniec oraz zabawy ruchowe prowadzone przez Olę Solarską – absolwentkę naszej szkoły. O godzinie 17:00 rozpoczęła się druga część zabawy, w której brali udział uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum. Przebiegała ona podobnie, jak ta wcześniejsza. Na samym początku młodzież „podpierała ściany”, ale po kolejnych utworach każdy znajdował się na parkiecie. Krótki czas przed zakończeniem wszyscy odtańczyli wspólnie ostatni taniec – "belgijkę".
Zabawa dobiegła końca o godzinie 20:00. Żaden z uczniów nie wyglądał na zawiedzionego obecnością na niej. Każdy czeka już na kolejną taką imprezę!

Tekst: kółko dziennikarskie

Nie obyło się bez tradycyjnych wróżb andrzejkowych - "Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście". W tym roku wróżby cieszyły się wyjątkową popularnością, aż zabrakło baloników !?

A wieczorem zabawy na parkiecie...